שירים לבר מצווה. כמו בכל אירוע משפחתי, הפסקול המוזיקלי הוא זה שגורם לאווירה הטובה. אירוע בר המצווה הוא אירוע חד פעמי ומכונן עבור הנער הצעיר, חניכתו והפיכתו לגבר מן המניין. אירוע בו הנער נכנס תחת עול המצוות בשמחה יחד עם משפחתו. וכמו שאין חגיגה בלי עוגה, כך גם בר מצווה חייבת את השירים מקפיצים ומשמחים, אותם שירים שישאירו בלב האורחים את האווירה החגיגית והשמחה של האירוע, גם אחרי שוך החגיגות והנסיעה הביתה. מחפשים שירים כאלה? קבלו את רשימת השירים המרגשים והמקפיצים ביותר עבור בר המצווה.

 

שירים לבר מצווה – יוחאי בן אב"י

יוחאי בן אב"י, הוא זמר שהוציא כבר כמה להיטים בקרב הציבור הדתי לאומי. בין היתר מוכרים שיריו "צפיה", "חשק נטיעת אילנות", ו- "יסוד כסא ה'"- שזכה ליותר ממאה אלף צפיות ושיתופים. לאחרונה, במקביל להכנות שלו ושל משפחתו לבר המצווה של בנם, הוא כתב והלחין את "שיר בר מצווה", שיר שנכתב במקור לבנו שחגג את האירוע המדובר בצל תחילת התפרצות הקורונה. השיר הוא מקפיץ ומשמח, ומתאר את החיבור המיוחד שיש בינו לבן בנו, בהכנות לקראת הכניסה המיוחלת לעול המצוות.

שירים לבר מצווה
שירים לבר מצווה. צילום עט תקשורת

יוחאי בן אב"י בקליפ לבר המצווה

קשר של תפילין – אפרים אורן

"קשר של תפילין" נכתב בהשראת הנחת התפילין, על ידי היוצר המתחיל אפרים אורן. אורן הוא כוכב עולה בקרב הציבור הציוני דתי. את השיר כתב בהשראת הנחת התפילין של בנו. באמצעות בלדה קצבית וקליטה, אורן מקשר אותנו לאווירה המרגשת של הרגע המיוחד הזה.

הקליפ של אפרים אורן

 

היום אני גדול – קינדרלעך

מקהלת "קינדרלעך" היא אחת מההרכבים המוזיקליים המצליחים בשנים האחרונות. המקהלה מנוהלת על ידי הזמר ישי לפידות, ובמשך השנים ילדי הפלא של ההרכב הוציאו מגוון להיטים שהפכו להיות מושמעים שוב ושוב בקרב לא מעט בתי אב בישראל ובעולם. לפני כמה שנים חגגו ארבעה מחברי הלהקה בר מצווה משלהם, ולרגל החגיגות גם נכתב שיר מיוחד למסיבות. השיר זכה לאלפים רבים של צפיות והשמעות ברשתות החברתיות השונות, והמקהלה מופיעה איתו בהופעות שלהם באירועים בארץ ובחו"ל. השיר כיפי, מקפיץ, בעל משמעות- והכי חשוב, גורם לרצון עז לצאת ולהגיע לרחבת הריקודים.

הקליפ של קינדרלעך

 

Bar Mitzvah Song – Mendy & Avi Piamenta

על ההצלחה של פופ יהודי אמריקאי אי אפשר להתווכח. בשנים האחרונות יותר ויותר זמרים מהתפוצות של יבשת אמריקה מעלים קליפים מושקעים עם מוזיקת עולם מגניבה וקצבית, שנותנת ניחוח של חוצניקי, שקצת רחוק לנו עכשיו. בשיר הזה שמבצעים הצמד מנדי ואבי פיאמנטה, שיר נפלא, שמספיק רק לראות שזכה ללמעלה ממיליון צפיות (!) כדי להבין שמדובר בלהיט. שיר שמתאים לבר מצווה, אבל גם אם סתם רוצים להשתחרר ולהנות ממוזיקה טובה.

האזינו לקליפ של מנדי ואבי פיאמנטה

 

Lipa Schmeltzer and Nissim – Bar Mitzvah Time

את השיר האחרון שמרנו לטוב מכולם- הלוא הוא הזמר ליפה שמלצר, הכוכב הכי קול של המוזיקה הפופ חסידית בארה"ב. יחד עם הראפר המדהים ניסים, כתבו השניים שיר בר מצווה מדהים, שאסור בשום אופן לפספס. בר מצווה או לא, זה שיר שחייב להיכנס לפלייליסט שלכם.

האזינו לקליפ של ליפא שמלצר